Potahy a vakuové pytle
Nejprodávanější
Příchod nové sezóny je spojen s obměnou našeho oblečení, bot, ale i lůžkovin. Je čas na úklid a revizi šatů, bot i lůžkovin a uskladnění těch mimosezónních.
Než je uložíte někam do komory, horních polic nebo pod postel, vyčistěte je, vyperte a nechte dobře usušit, případně naimpregnujte a kožené věci ošetřete určeným krémem.
K uskladnění využijte úložné boxy a krabice, ochranné vaky a obaly na ramínka.
Obaly na šaty na ramínku pro zavěšení na tyč použijete zejména u drahých společenských obleků, plesových šatů nebo péřových kabátů. Oceníte je také jako ochranu před prachem při bytových rekonstrukcích nebo při cestování. Jsou lehké, skladné, voděodolné a přitom prodyšné.
Ochranné vaky pořídíte v nejrůznějších velikostech od malých pouzder na drobné věci až po velké pytle vhodné na lůžkoviny, deky a objemnější oblečení jako např. zimní bundy nebo kombinézy. Jsou praktické a skladné a dobře se vejdou pod postel nebo do skříní.
Úložné boxy drží svůj tvar a mají často i líbivý design. Díky tomu je můžete umístit i na viditelnějších místech - třeba na policích. Docela dobře je využijete i pro organizaci aktuálně nošeného oblečení. Co takhle do nich, po vzoru královny pořádku Marie Kondo, uložit vertikálně džíny, mikiny apd? Velice efektivní a úhledné.
Pevné krabice budou dobrou ochranou zejména pro obuv a doplňky jako jsou klobouky, brýle, sezónní sportovní náčiní a jiné neskladné věci.
Vakuové pytle - spolehlivost na prvním místě
Pokud zápasíte s nedostatkem úložného prostoru, řešením mohou být pro vás vakuové vaky, díky kterým snížíte objem uskladněných věcí až o 75 % pomocí odsátí přebytečného vzduchu. Jsou perfektní ochranou proti prachu, molům, vlhkosti i zápachu.
Jak fungují vakuové pytle?
Vakuové pytle jsou vyráběny z plastu, nylonu nebo polyethylenu. Mají hermetický uzávěr a výpustný ventil, kterým se odsaje přebytečný vzduch pomocí vysavače nebo příručního čerpadla. Přizpůsobí se šetrně tvaru uloženého prádla, jež po vytažení není zmačkané, ale stejně čisté, rovné a svěží jako před uložením. Jsou určené pro opakované použití. Některé vakuové pytle fungují i bez odsávaček na principu ručního rolování.
Na co se zaměřit, vybíráte-li vakuové pytle?
V prvé řadě na rozměry. Budete do nich ukládat menší kusy oblečení, nebo objemné ložní prádlo? Kam je umístíte? Změřte to a porovnejte.
Budete vakuovat doma? Pak při tom vystačíte s běžným domácím vysavačem. Pokud ovšem chcete vakuováním ušetřit na cestách místo v zavazadle, zakupte k tomu i malé čerpadlo třeba rovnou v sadě s vaky. Nemáte-li na to ale dost místa nebo řešíte váhu zavazadla, budou ideální vakuovací vaky rolovací.
Jak vakuovat oblečení?
Při uskladňování věci kategorizujte, oštítkujte nebo využijte transparentní vaky. Usnadní to pozdější hledání. Neplňte vaky až na doraz. Nechte před zipem pár centimetrů volných. Pozor na poškození ventilu nebo obalu, které mohou způsobit ostré hrany např. zipů, broží apd. Vakuování není příliš vhodné pro peří.
Jak vysát vzduch z pytle?
Po naplnění pytle jej pečlivě uzavřete zipem. Povolte ventil a přiložte k němu hadici vysavače/pumpičky. Vysajte vzduch a ventil zavřete. Hotovo. U rolovacího typu budete vytlačovat vzduch ručním rolováním vaku směrem od zipu.
Nejlevnější vs. nejdražší vakuové pytle
Vakuové pytle pořídíte zhruba od sta do tisíce korun v závislosti na velikosti a provedení. K dostání jsou jednotlivě nebo v sadě, od malých jednoduchých sáčků až po nejrůznější provedení boxů s vakem uvnitř. Nabízíme rovněž vakuovací obaly na šaty i s ramínky pro zavěšení na tyč, vzorované či parfémované. Usnadněte si hledání v e-shopu nastavením filtru od nejlevnějších, nebo naopak nejdražších.
Váš textil udrží v nejlepší kondici také různé vonné sáčky a odvlhčovače. Prohlédněte si také další kategorie v sekci skladování, kde najdete další užitečné doplňky od stojanů na šaty, přes věšáky a ramínka až po rozličné organizéry nejen na prádlo.